
Segmentiranje
Vsak posnetek razdelimo na manjše dele, imenovane segmenti.
Premori v govoru
Segment označimo, ko je v govoru premor, dolg vsaj 0,2 sekunde, ki sovpada s koncem stavka.
Prekratki segmenti
Če so premori pogosti in bi nastali zelo kratki segmenti, dolgi le eno, dve ali tri besede, združimo vsebinsko povezane besede v en segment, ki naj sovpada s koncem stavka.
Predolgi segmenti
Če v govoru dolgo ni premora in bi segment trajal več kot 10 sekund, razdelimo segment na dva dela tudi ob krajšem premoru, kot je 0,2 sekunde, vendar naj meja sovpada s koncem stavka.
Hkratni govor
Ko govorita dve osebi hkrati, poskušamo segment razdeliti tako, da čim bolj ločimo govor ene osebe in hkratni govor dveh oseb ne glede na meje stavka. Premor med takšnimi segmenti je lahko krajši od 0,2 sekunde, vendar vedno med besedami, nikoli sredi besede.
Daljši premori, nerazumljiv govor in drugi posebni segmenti
Če traja premor, nerazumljiv govor, govor v tujem jeziku, smeh, jok, aplavz ali drug zvok več kot 1,5 sekunde, ga označimo kot ločen segment.
Postavitev meje segmenta
Mejo med segmenti postavimo čim bolj na sredino premora. Vedno pazimo, da ne odrežemo nobenega delčka predhodne ali naslednje besede.
Določitev govorca segmenta
Vsakemu segmentu z govorom določimo govorca. Govorca določimo tudi, kadar v segmentu ni zapisanega govora, če isti govorec nato nadaljuje govor. Na primer če je govorec naredil premor, daljši od 1,5 sekunde, če je v nekem segmentu govoril nerazumljivo, uporabljal tuj jezik ali se smejal, nato pa nadaljuje govorjenje, vseeno označimo govorca takega segmenta.
Segmentu brez govora ne določimo govorca, če se po tem segmentu govorec zamenja, se govor konča ali gre za večji vsebinski premik ali rez v posnetku.